Tai chi

Tai chi

System ćwiczeń zawiera m.in. program regeneracji i wzmocnienia kręgosłupa, oraz układu ruchowego.

Do wspólnych ćwiczeń różnych systemów zaprasza Akademia Ruchu Funkcjonalnego Stowarzyszenia NEI KUNG.

Celem jest ciało tak skoordynowane, aby poruszało się z minimalnym wysiłkiem i maksymalną wydajnością, nie poprzez siłę mięśni ale przez zwiększoną świadomość tego jak funkcjonuje.

Podstawowym założeniem i drogą treningu ruchu funkcjonalnego jest odbudowa funkcjonalności całego organizmu do poziomu potrzeb i możliwości biologicznych, a nie bytowych (cywilizacyjnych), czyli odbudowa siły i sprawności funkcjonalnej, elastyczności i miękkości ruchu (swobody poruszania się w różnorodnych warunkach przestrzeni) umożliwiających dowolne swobodne manewrowanie ciałem w najróżniejszych sytuacjach. Jest to system przywracający pełne zdolności adaptacji poprzez ruch do każdych warunków i zmian kształtu przestrzeni, oraz wszelkich sytuacji oddziaływujących na NAS i nasze zachowanie. Ruch funkcjonalny jest najbardziej naturalnym i swobodnym systemem ruchu. Bazuje na treningu ruchu, a więc nie jest ważne żeby ten ruch w całości czy doskonałej formie wykonać, ale żeby go robić i wykonywać systematycznie, a więc kształtować i dążyć do jego naturalności przez wielokrotne wykonywanie, co przekłada się na odbudowanie właściwej dla tego ruchu siły, sprawności, kondycji, elastyczności i miękkości ciała. A wtedy aktywizowany organizm wzmacnia się i adaptuje do coraz lepszej funkcjonalności. W normalnym procesie starzenia się każdego człowieka w miarę przebywania lat, funkcjonalność maleje, a taki ruch prowadzi NAS nie tylko do zachowania naturalnego poziomu tej funkcjonalności, ale ją zwiększa i pogłębia. Suma kształtowania siły, sprawności, kondycji, elastyczności i miękkości z wszystkich trenowanych ruchów tworzy całość wszechstronnego i różnorodnego wzmocnienia organizmu i jego funkcjonalności.

REGULAMIN

Program otwartych ( dla wszystkich osób chętnych ) zajęć niedzielnych prowadzonych w ramach Olsztyn.Aktywnie! w godz. 7.50 - 10.00. (W przypadku deszczu zajęcia nie odbywają się!)

Miejsce : Park Jakubowy ul. Al. Wojska Polskiego ( duży skwer przy kortach tenisowych ).

Treść i forma zajęć: zajęcia ruchowe w ramach Akademii Ruchu Funkcjonalnego - różnorodnego i wszechstronnego ruchu różnych systemów Tai Chi, Tai Ki, Hatha Yogi, treningu kardio, gimnastyki Paleo.

Forma zajęć:  Zajęcia są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych. Ćwiczenia trwają 2 godziny do godz. 10.00. Odbywają się w dwóch grupach : grupa ćwiczeń Nei Kung i grupa ćwiczeń Hatha Yogi. Niektóre zajęcia będą wspólne dla obu grup np. trening Tai Chi z kijem czy trening kardio. Zawsze na koniec zajęć wspólne dla wszystkich ćwiczenia strechingu lub gimnastyki Paleo. Wskazane jest mieć z sobą swoją matę do ćwiczeń w grupie Hatha Yogi, chociaż dla wszystkich osób , które ich nie mają maty zapewnimy.

Bezpieczeństwo zajęć:  Zajęcia ruchowe są bezpieczne dla wszystkich, prowadzone są przez kwalifikowanych instruktorów. 

Przydatne informacje: 

Koordynator: Zdzisław Gudojć

Kontakt: 505 785 645

Organizator: Stowarzyszenie Nei - Kung w Olsztynie, Akademia Ruchu Funkcjonalnego

Stronahttp://www.taichi.olsztyn.pl/