Pływanie

Pływanie

Pływanie

Pływanie to jedna z najbardziej wszechstronnych, ogólnorozwojowych i bezpiecznych dyscyplin sportowych!

Cóż znaczyłby Olsztyn bez wspaniałych jezior i ich okolic? Cóż też te jeziora znaczyłyby gdybyśmy nie mogli skorzystać z ich uroków kąpiąc się w nich? Mamy wiele kąpielisk, w których mnóstwo osób corocznie korzysta z uroków tej wspaniałej dyscypliny sportu, jaką jest pływanie.
Każdy z nas powinien przygotować się do tego sezonu pływackiego w sposób odpowiedni. Zawody z cyklu Olsztyn Pływa mają za zadanie zachęcić Państwa do czynnego uprawiania pływania i sprawdzania swoich umiejętności w sytuacjach stresowych. Przy czym stres ten jest tylko pozytywny spowodowany rywalizacją o jak najwyższe miejsca. Olsztyn Pływa to również akcja rodzinna, w której startować mogą całe rodziny począwszy od najmłodszych dzieci nawet poniżej 6-ciu lat do pokolenia najstarszego mającego powyżej lat 60-ciu.
Olsztyn Pływa jest również częścią większej akcji pływackiej w regionie odbywających się już od 5-ciu lat pod nazwą Warmia i Mazury pływają. Cykle ten jest pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marka Gustawa Brzezina.
Spotykać się będziemy w ramach naszej dyscypliny na Basenie Uniwersyteckim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy ul. Tuwima 9.

Więcej informacji o spotkaniach i regulaminie akcji na stronie internetowej www.warmiaimazury.plywaja.pl

Przydatne informacje: 

Koordynator: Leszek Ołdakowski

Kontakt: 691 522 524

Organizator: Szkoła Nauki Pływania "Rybka"

Stronahttp://www.rybka.olsztyn.pl