Wyprawa do krainy księcia Wewy

Wyprawa do krainy księcia Wewy

Termin: 
6 sierpień 2017 - 06:45
Miejsce: 
CEiK

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Wyprawa do krainy księcia Wewy" w dniu 06 sierpnia 2017  r. (niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane w ramach VIII edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Zapisy na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 23 lipca 2017. Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa emial:olsztyn.4r@gmail.com

Osoby deklarujące chęć skorzystania z transportu zorganizowanego powinny dokonać wpłaty wpisowego 65 zł (obejmuje koszty transportu osoby i roweru). Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje tel. 603646365

W zgłoszeniu podajemy: Nazwę i datę imprezy, Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Trasa: Olsztyn - Pieniężno - Wąwóz Księży Werbistów - Kierpajny Wlk.Pluty - Łajs- Pieniężno

Dystans ok. 50 km.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Robert Niewiński.

Zbiórka zapisanych uczestników korzystających z transportu zorganizowanego w dniu 06-08-2016 o godz. 6:45 przy CEiKU w Olsztynie, natomiast osoby osoby dojeżdżające we własnym zakresie, spotykają się o godz. 10:00 przed Starym Ratusze w Pieniężnie.

Trasa przebiega dwoma oznakowanymi szlakami - "Tropami zaginionej krainy Wewa" i "Z nurtem Wałszy". 60% trasy to drogi szutrowe twarde, 40% to drogi asfaltowe mało używane. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich.. Zalecane rowery trekkingowe i kaski rowerowe.

Co zobaczymy: 5 grodzisk, zamek drewniany, najwyższy używany most kolejowy w Polsce, muzeum misyjne, zabytkowa wozownia z 1856 r., miejsce po przedwojennym ośrodku zdrojowym, ruiny zamku, ratusza i kościółka.

Na koniec ognisko w skansenie strych maszyn rolniczych i na deser najlepsze lody w północno-wschodniej Polsce. Kiełbaski na ognisko (sklep na miejscu), lody i wstęp do muzeum we własnym zakresie.

Czy wiesz, że…
Prusowie dzielili się na plemiona, a każde na kilkanaście pulek, czyli takich szczepów. Każdy posiadał własną nazwę - lud Wewa znad Wałszy jest tego przykładem. Pulka z kolei dzieliły się na lauksy, które składały się z kaymis, czyli domostw.

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin rajdów rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.

Uczestnicy posiadający aktualną legitymację PTTK są ubezpieczeni, pozostali uczestnicy mogą ubezpieczyć się indywidualnie. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane