U źródeł Niepodległej

U źródeł Niepodległej

Z okazji uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, zapraszamy na wyjątkową wyprawę kolejowo - pieszą.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dość nietypowej wyprawie . W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jednym z miejsc, w których troska o polskość i Polaków miała swoje źródło był Gietrzwałd. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wyjeździe na uroczystości w Gietrzwałdzie w niedzielę 9 września. Wiecej:  http://archwarmia.pl/wydarzenia/uroczystosci-odpustowe-w-gietrzwaldzie/. Prócz udziału w uroczystościach będzie okazja poznać Gietrzwałd i jego dzieje, w tym prace nad trwaniem polskości w tym miejscu Warmii.

Wyjazd pociągiem specjalnym 9. września ze stacji Olsztyn Główny o godz. 07.55. Przyjazd do Unieszewa o 08.07. Następnie przejście piesze do Gietrzwałdu przez Naglady (około 7 km).

Wyjście powrotne z Gietrzwałdu o 13.30. Pociąg powrotny z Unieszewa odjeżdża o 15.05.

Podstawą do zajęcia miejsca w pociągu są bezpłatne identyfikatory dostępne od czwartku 30 sierpnia br. w Miejskiej Informacji Turystycznej.