Papugarnia

Papugarnia

Termin: 
2 czerwiec 2019 - 09:45
Miejsce: 
Fontanna przy Starym Ratuszu

Wycieczka rowerowa w ramach X edycji Olsztyn. Aktywnie! - dyscyplina Rower Podmiejski. Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa: Stare miasto – Partyzantów – Lubelska – Papugarnia – J. Trackie – Olsztyn ok. 15 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Strego Ratusza na olsztyńskiej starówce w dniu 26-05-2019 o godz. 9:45. Wycieczka rowerowa będzie krótka, do celu tylko 7,5 km i powrót. Zapraszamy dużych i małych rowerzystów.

Wycieczkę poprowadzą kol. Tomasz Sowiński i kol. Beata Akinis-Sowińska.

W programie: zwiedzanie papugarni (bilet + karma 9 zł), konkursy dla dzieci z nagrodami i ognisko z pieczeniem kiełbasek (kiełbaski we własnym zakresie)

Co zobaczymy: część Olsztyna kolejowo-przemysłową, hodowlę papug i jezioro ukryte za infrastrukturą przemysłową

Czy wiesz, że…
Jezioro Trackie osuszyli Niemcy, ale rozlało się ponownie, gdy budowa linii kolejowej uszkodziła odpływy ...?

Trasa przebiega ścieżkami rowerowymi, drogami szutrowymi i polnymi.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

Dyscyplina: 
Rodzinna szkółka rowerowa