Dwudniowy rajd: Mierzeja Fryska

Dwudniowy rajd: Mierzeja Fryska

Termin: 
24 czerwiec 2017 - 09:00
Miejsce: 
Dworzec kolejowy w Elblagu

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na dwudniową wycieczkę rowerową zaawansowaną "Mierzeja Fryska" w dniach 24-25 czerwca 2017  r. (sobota-niedziela).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane w ramach VIII edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.
Ilość miejsc 10.

Zapisy i wpłata wpisowego na wycieczkę rowerową w terminie do dnia 10-06-2017.

Udział w wycieczce po zgłoszeniu chęci uczestnictwa i opłaceniu wpisowego członkowie PTTK 60 zł i pozostałe 74 zł. Wpisowe płatne na konto PTTK do dnia 10-06-2017
Wpisowe obejmuje nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym i rejs tramwajem wodnym osoby z rowerem.

W zgłoszeniu podajemy: Nazwę i datę imprezy, Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Dojazd do Elbląga i powrót we własnym zakresie lub zorganizowany po uzgodnieniu z organizatorem. Szczegółowe informacje tel. 603646365

Trasa:
Dzień I    Elbląg - Tolkmicko – Krynica Morska (rejs tramwajem wodnym)- Przebrno  (33 km)
Dzień II   Przebrno - Stegna - Elbląg  (54 km)

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki i kol. Sławomir Buchowski.

Zbiórka zapisanych uczestników w dniu 24-06-2017 o godz. 9:00 przed dworcem kolejowym w Elblągu

Trasa łatwa. Wzdłuż Zalewu Wiślanego. Zalecane rowery trekkingowe i kaski rowerowe.

Co zobaczymy: W Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej, znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc do których dojedziemy leśnymi duktami i ścieżkami. Te piękne i wyjątkowe miejsca to: Rezerwat „Buki Mierzei Wiślanej” stare olbrzymie buki są naturalnym siedliskiem wielu gatunków ptaków, można tu spotkać (kruki, orały Bieliki, sowy, dzięcioły i wiele innych ciekawych skrzydlatych, jest to miejsce często odwiedzane przez dziki, sarny i daniele - jest to raj dla grzybiarzy w miesiącach jesiennych, Wielbłądzi Garb – najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej z pięknym punktem widokowym na Morze i Zalew Wiślany. W pobliżu jedyny na zalewie naturalny klif sosnowy stromo opadający do wód zalewu. Rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich – największa kolonia lęgowa kormorana w Europie.

Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin rajdów rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R .

Uczestnicy posiadający aktualną legitymację PTTK są ubezpieczeni, pozostali uczestnicy mogą ubezpieczyć się indywidualnie. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru.
Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane