Zadyszka

Zadyszka

Zadyszka

Zlot Olsztyńskich Turystów "ZADYSZKA 2017" - impreza wielodyscyplinowa w okolicy jez. Jeziorak w Iławie.

Jak co roku olsztyńscy turyści świętują zakończenie letniego sezonu z przytupem! ZADYSZKA to fantastyczne spotkanie wielbicieli aktywnego spędzania czasu - to dla nich przygotowano różne trasy do pokonania pieszo, rowerem, kajakiem lub autokarem. W tym roku "bazą" spotkania będzie piękne miasto Iława, które 23 września poddane zostanie intensywnemu, ale pokojowemu, najazdowi turystów z Olsztyna. Jeśli byliście z nami przez cały sezon uczestnicząc w poszczególnych imprezach Olsztyn.Aktywnie! bądźcie i teraz, by podzielić się wrażeniami, opnianiami, pomysłami. Jeśli przegapiliście nasze wiosenne i letnie atrakcje - ta okazja czekała właśnie na Was! Zapisy juz wysztratowały - rejestrujcie się na: http://www.mazury.pttk.pl/zapisy-online.html?view=events&controller=events&event_category_id=2

Zbiórka uczestników: dworzec kolejowy Olsztyn Główny, godz. 8:10

Przewidziane są następujace trasy: dwie piesze (długa i krótka), piesza dla dzieci "Zdobywamy Siedmiomilowe Buty", rowerowa, kajakowa, rejs żeglarski, wycieczka autokarowa, rajd na orientację.

1. Trasa piesza dla wytrwałych: przewodnik Mariusz Wiżynis - Gawronski.

Wyjazd z dworca PKP Olsztyn Główny godz. 08.24, przyjazd do Rudzienic Suskich 09.43. Trasa przejścia 22 km Rudzienice – Kwiry – Szałkowo – Lipowy Dwór – Iława PTTK.

2. Trasa piesza krótka: przewodnik Adam Frenszkowski.

Wyjazd z dworca PKP Olsztyn Główny godz. 08.24, przyjazd do stacji Ząbrowo 10.16. Trasa przejścia 14 km Ząbrowo - Szymbark - Kamionka - Iława PTTK

3. Spływ kajakowy: prowadzą  Milan Rzepkowski i Marian Jurak.

Wyjazd z dworca PKP Olsztyn Główny godz. 08.24, przyjazd do Iławy Głównej 10.07.  gdzie czeka autobus do wsi Dziarnówko. Spływ rzeką Iławka pod prąd do jez. Jeziorak i dalej do PTTK Iława. Trasa łatwa, nurt w rzece nieznaczny. Dystans 12 km.

4. Rajd dla dzieci "Zdobywamy 7-milowe Buty": przewodnik Jadwiga Bełza. Wyjazd z dworca PKP Olsztyn Główny godz. 10.07, przyjazd do Iławy Głównej 11.26. Trasa - spacer po Iławie do PTTK Iława nad Jeziorakiem.

5. Wycieczka autokarowa: przewodnik Andrzej Bobrowicz. Trasa po Pojezierzu Iławskim: Wyjazd z Olsztyna o 8.00

Trasa wycieczki:

SZYMBARK – ruiny zamku biskupów pomezańskich

SUSZ – kościół św. Antoniego, grodzisko, Izba Historii Regionu

BAŁOSZYCE – pałac von Bruennecków, czakram bieli w parku pałacowym

ŁĘGOWO – kościół Niepokalanego Poczęcia NMPanny

ok. 14.30 przyjazd do Iławy. Powrót do Olsztyna około 18.00.

6. Trasa rowerowa: Iława - trasa wokół jez. Jeziorak - Iława.

7. Rajd na orientację (pieszy), początek i koniec rajdu w ośrodku PTTK Omega w Iławie.

8. Trasa motocyklowa.

Zapisy na imprezy rozpoczynaja sie w poniedziałek 04 wrzesnia 2017 o godz. 15.30. http://www.mazury.pttk.pl/zapisy-online.html?view=events&controller=events&event_category_id=2

Opłaty gotówką w Miejskiej Informacji Turystycznej w budynku ratusza (wejście od ul. 1 Maja) lub przelewem na konto Oddziału Warmińsko- Mazurskiego PTTK w Olsztynie: Bank Zachodni 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000 (z podaniem nazwisk uczestników i tytułu imprezy).

 

 

 

 

Przydatne informacje: 

Organizator: PTTK