Zdobywamy Regionalną Odznakę Grunwaldzką - ODWOŁANA!

Zdobywamy Regionalną Odznakę Grunwaldzką - ODWOŁANA!

Termin: 
25 maj 2019 - 10:00
Miejsce: 
Plac Jedności Słowiańskiej

Uwaga! Z powodu małej ilości chętnych, wycieczka zostaje odwołana!

W sobotę 25 maja o 10.00 zapraszam na wycieczkę autokarową z cyklu „Zdobywamy Regionalną Odznakę Grunwaldzką”. Miejsce zbiórki –Plac Jedności Słowiańskiej. Zwiedzimy miejsca związane z historią naszego Regionu: Bratian, Nowe Miasto Lubawskie, Kurzętnik, Lubawę. W czasie wycieczki poznamy zabytki odwiedzanych miejscowości, ich historię: w Bratianie
odwiedzimy ruiny zamku krzyżackiego, pozostałości dworu klasycystycznego z XVIII wieku, kuźnię i domy z XIX w., krzyż i pamiątkową tablicę na miejscu straceń – Łąki Bratiańskie, ruiny klasztoru franciszkanów reformatorów. O innych atrakcyjnych miejscach już nie powiemy ani słowa, niech pozostaną niespodzianką dla miłośników naszych eskapad. Nie zabraknie pięknej przyrody Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego, widoków na rzeki Drwęcę i Wel. Nie zabraknie również akcentów współczesnych – Kurza Góra i stok narciarski.

Stałych miłośników nie trzeba namawiać, każdy nowy uczestnik jest mile widziany! Serdecznie zapraszamy do poznawania Olsztyna i regionu z przewodnikami PTTK!

Zapraszamy w imieniu Krzysztofa Ciesińskiego, który poprowadzi wyprawę.

Uwaga!
Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane będą od 13 maja od godziny 11.00 w Miejskiej Informacji Turystycznej. Tam też, wyłącznie gotówką, dokonujemy opłaty za wynajęcie autokaru w kwocie 50 zł od osoby. Zapisy zamykamy 22 maja lub wcześniej, jeśli osignięty zostanie limit miejsc.

Dyscyplina: 
Przewodnik Czeka