Wrota Warmii

Wrota Warmii

Termin: 
8 lipiec 2017 - 10:00
Miejsce: 
"Biedronka" ul. Bartąska

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Wrota Warmii" w dniu 08 lipca 2017  r. (sobota).

Wycieczka rowerowa w ramach dyscypliny rajdy rowerowe zaawansowane w ramach VIII edycji Olsztyn. Aktywnie! Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Trasa: Bartąg– Ruś - Ustrych - Parking Chaberkowo – Butryny – Bałdy – Wrota Warmii – Butryny Zazdrość – Tęczowy Las /tutaj mapa/

Zbiórka w dniu 8 lipca 2017 o godz. 10:00 na parkingu przy BIEDRONCE ul. Bartąska os. Jaroty w Olsztynie. Zapisy bezpośrednio przed wycieczką. Dystans ok. 42 km.

Wycieczkę poprowadzą kol. Piotr Stecki i kol. Małgorzata Błaszczak.

Ok. godz. 14:20 planowany jest poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Powrót do Olsztyna planowany jest ok. godz. 16.

Wycieczka wiedzie drogami leśnymi i polnymi, ścieżkami rowerowymi oraz szosami o małym natężeniu ruchu. Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Trasa biegnie zróżnicowanymi ścieżkami puszczy Napiwodzko- Ramuckiej.

Co zobaczymy: odwiedzimy miejsce gdzie znajdują się Wrota Warmii. Uczestnicy wycieczki rowerowej będą mogli otrzymać poczęstunek ufundowany przez Urząd Gminy Purda. Grupa weźmie udział w X Kiermasie Warmińskim w Bałdach organizowanym przez Urząd Gminy w Purdzie. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie do 1712 roku i obejrzeć inscenizację powitania biskupa Teodora Potockiego przez wszystkie stany warmińskie z udziałem aktorów Teatru im. Jaracza w Olsztynie.

Podczas wycieczki dowiemy się: Co oznaczają nazwy Chabrowo, Chabrówko lub Chaberkowo oraz gdzie znajdują się Wrota Warmię? Do „Wrót Warmii” którymi, według podań, biskupi warmińscy wkraczali na teren „Świętej Warmii”

Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Warto zabrać również słoneczną pogodę i dobry humor-:)

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane