Wakacje na rowerze

Wakacje na rowerze

Termin: 
11 sierpień 2019 - 09:45
Miejsce: 
Fontanna przy Starym Ratuszu

Wycieczka rowerowa w ramach X edycji Olsztyn. Aktywnie! - dyscyplina Rajdy Rowerowe Zaawansowane. Rajd dofinansowany przez Urząd Miasta Olsztyna. Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny. Zapisy w dniu wycieczki rowerowej przed startem.

Trasa rowerowa: Stare miasto Olsztyn – Łupstych – Giedajty – Mątki – Kajny – Barkweda – Brąswałd – Olsztyn ok. 41 km (w obie strony).

Zbiórka uczestników z rowerami przy fontannie obok Starego Ratusza (budynek Biblioteki Wojewódzkiej) na olsztyńskiej starówce w dniu 11-08-2019 o godz. 9:45.

Wycieczkę poprowadzą kol. Magdalena Wałkuska i kol. Beata Akinis-Sowińska.

Trasa przebiega początkowo ścieżką rowerową (do Łupstychu – częściowo asfaltem, częściowo leśnymi dróżkami ok. 10 km ), przez dalszą część trasy poruszamy się asfaltem (21 km) z wyjątkiem drogi z Brąswałdu, przez Redykajny do Olsztyna, kiedy to będziemy poruszać się szutrówką ( 10 km .) Zalecana jazda na rowerach ATB, crossowych oraz górskich. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Kaski rowerowe mile widziane.

W programie: ciekawe historie związane ze zwiedzanymi miejscami.

Co zobaczymy: kapliczki, kościoły, wiejską zabudowę, szlak napoleoński, legenda „dębu Napoleona”, krzyże przydrożne, wieża ciśnień, taran wodny i kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Czy wiesz, że w Barkwedzie, w 1945 r. w tunelu pod starymi torami chroniła się miejscowa ludność w trakcie działań wojennych. Tereny wsi znalazły się pod ostrzałem artyleryjskim.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Olsztyn. Aktywnie! i Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R. Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów. Uczestnicy, którzy pobiorą od organizatora i oddadzą wypełnioną kartę uczestnictwa są ubezpieczeni od NNW. Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami. Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Obowiązkowo zabieramy dobry humor i słoneczną pogodę -:)

 

Dyscyplina: 
Rajdy rowerowe zaawansowane