Siła i mądrość Wschodu dla każdego

Siła i mądrość Wschodu dla każdego

Jeśli, tak jak ja jeszcze do niedawna, myślicie, że tai chi to banalne machanie rękami dla staruszków, to koniecznie przekonajcie się na własnej skórze w jak wielkim jesteście błędzie! :)

W każdą niedzielę rano dajemy państwu tę możliwość w ramach Olsztyn.Aktywnie! Wykształceni w tym kierunku instruktorzy zapewniaja, że to aktywność dla każdego - bez względu na wiek i ograniczenia. 

Treningi prowadzone są w sposób spokojny, stonowany z pełnym rozluźnieniem, ale umiejętne zaangażowanie różnych partii mięśni powoduje, że po zajęciach odczuwalne jest przyjemne zmęczenie.

Urokliwy teren Parku Jakubowo sprzyja tym porannym spotkaniom, z dobrodziejstwa których korzystać będzie można aż do września.

Podstawowym założeniem i drogą treningu ruchu funkcjonalnego jest odbudowa funkcjonalności całego organizmu do poziomu potrzeb i możliwości biologicznych, a nie bytowych (cywilizacyjnych), czyli odbudowa siły i sprawności funkcjonalnej, elastyczności i miękkości ruchu (swobody poruszania się w różnorodnych warunkach przestrzeni) umożliwiających dowolne swobodne manewrowanie ciałem w najróżniejszych sytuacjach. Jest to system przywracający pełne zdolności adaptacji poprzez ruch do każdych warunków i zmian kształtu przestrzeni, oraz wszelkich sytuacji oddziaływujących na NAS i nasze zachowanie. Ruch funkcjonalny jest najbardziej naturalnym i swobodnym systemem ruchu. Bazuje na treningu ruchu, a więc nie jest ważne żeby ten ruch w całości czy doskonałej formie wykonać, ale żeby go robić i wykonywać systematycznie, a więc kształtować i dążyć do jego naturalności przez wielokrotne wykonywanie, co przekłada się na odbudowanie właściwej dla tego ruchu siły, sprawności, kondycji, elastyczności i miękkości ciała. A wtedy aktywizowany organizm wzmacnia się i adaptuje do coraz lepszej funkcjonalności. W normalnym procesie starzenia się każdego człowieka w miarę przebywania lat, funkcjonalność maleje, a taki ruch prowadzi NAS nie tylko do zachowania naturalnego poziomu tej funkcjonalności, ale ją zwiększa i pogłębia. Suma kształtowania siły, sprawności, kondycji, elastyczności i miękkości z wszystkich trenowanych ruchów tworzy całość wszechstronnego i różnorodnego wzmocnienia organizmu i jego funkcjonalności.

Więcej w naszej zakladce TAI CHI oraz na stronie Stowarzyszenia Nei Kung