Przemierzyliśmy Mazurskie Morze

Przemierzyliśmy Mazurskie Morze

Fantastyczna pogoda, profesjonalni przewodnicy i uśmiechnięci uczestnicy - to, jak się okazuje, wszystko, czego trzeba, by impreza zakończyła się sukcesem. No może jeszcze olśniewające okoliczności przyrody!

Wyprawa na Mazurskie Morze i do Puszczy Piskiej to najliczniejsze z kilku imprez Olsztyn Aktywnie w ostatni weekend. W sobotę rano o 8.20 pociągiem pojechaliśmy do Pisza - ponad 100 uczestników wyprawy krajoznawczej na Mazurskie Morze i rowerowej do Puszczy Piskiej. Pogoda dopisała, humory też. Po zwiedzeniu Pisza rowerzyści udali się śladami zaginionych wsi Puszczy Piskiej, druga grupa zaś popłynęła statkiem przez kilka jezior, dwie śluzy i najdłuższy w Krainie Jezior Kanał Jegliński. Spotkaliśmy się ponownie w Rucianem-Nidzie, by przejść się spacerem po tej puszczańskiej miejscowości. Pełni wrażeń pociągiem wróciliśmy do Olsztyna kilka minut przed 19.00, tak by jeszcze zdążyć na wydarzenia nocy muzeów. Wyprawę przygotowali i poprowadzili Magda Malinowska, Mariusz Moritz, Krzysztof Ciesiński i Marian Jurak, fot. Milan Rzepkowski i Tomasz Sadujko

Pozostałe zdjęcia z wyjazdu pojawią się wkrótce w naszej galerii - przypominamy, że możecie ją Państwo z nami wspołtworzyć przysyłając własne zdjęcia z imprez Olsztyn.Aktywnie!

Obfitą relację wraz z licznymi fotografiami proponuje portal WiadomościOgólnopolskie24