Majówka aktywnie!

Majówka aktywnie!

W tym roku będziemy się cieszyć naprawdę długim majowym weekendem! Zachęcamy do spędzenia tego czasu aktywnie i z pomysłem, w czym pomogą imprezy zaplanowane na ten czas na Starym Mieście oraz w CRS Ukiel.

5 maja na scenie staromiejskiej zaplanowano majówkę z „Olsztyn. Aktywnie!”.

Program:
14.00 – sgraffita staromiejskie oraz start wycieczki po mieście z cyklu „Przewodnik czeka”
14.10 – Stare Drobne Małże
14.30 – majówkowa rozgrzewka z Najmowicz Triathlon Team
14.45 – konkursy „Olsztyn. Aktywnie!”
15.00 – Rave Dance Studio
15.20 – Stare Drobne Małże
15.50 – konkursy „Olsztyn. Aktywnie!”
16.00 – Soltare
16.30 – Stare Drobne Małże

A trzy dni wypełnione sportową aktywnością i rekreacją na świeżym powietrzu czekają na uczestników majówki w Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Ukiel” (1-3 maja), na którą zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pierwszego dnia imprezy zaplanowano treningi, rodzinne turnieje, gry i zabawy piłkarskie oraz turniej badmintona. Nazajutrz CRS „Ukiel” włączy się w obchody Dnia Flagi RP. Z tej okazji uczestnicy majówki będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji. Każda osoba, która przyjdzie do wypożyczalni sprzętu w barwach narodowych, otrzyma dwie godziny z 50-procentowym rabatem na wypożyczenie sprzętu sportowego. W planach jest także Rodzinny Festiwal Nordic Walking (zbiórka o godz. 11.00 przy kapitanacie). Można zabrać własne kijki lub wypożyczyć na miejscu (odpłatnie).

Trzeci dzień majówki to m.in. rodzinne treningi oraz zajęcia teoretyczne dla miłośników rugby. Swoją strefę aktywności przygotuje też „Planeta Formy”, która zaprezentuje podstawy takich ćwiczeń, jak jumping kids, jumping fitness oraz zumba. Tego dnia w godz. 10.00-14.00 wystąpi również olsztyński zespół szantowy Shantaż.